نیاز سازمان‌ها به آموزش مهارت‌‌‌های دیجیتال

انتشار: 1401-02-25 10:11:42
دسته‌بندی: مقالات آموزشی
مترجم: فاطمه موسوی منبع: Digital Marketing Institute دنیای دیجیتال تحولات زیادی به همراه داشته است. موتورهای جست‌وجو و رسانه‌‌‌های اجتماعی، مشتریان را در مراحل مختلف فرآیند خرید خود توانمندتر کرده است. مشتریان قبل از خرید، تحقیقات آنلاین انجام می‌دهند و بخش قابل‌توجهی از فرآیند خریدار قبل از رسیدن به یک فروش، کامل می‌شود. این فضای دیجیتال برای سازمان‌ها نیز هشدار محسوب می‌شود که اگر می‌‌‌خواهند مشتریان خود را حفظ کنند و سودآور باقی بمانند، ناگزیر باید با این جریان همسو شوند.
 76‌درصد از بازاریابان معتقدند که فرآیند بازاریابی و فروش در دو سال گذشته بیش از 50 سال گذشته تغییر داشته و این به آن معناست که ارتقای مستمر مهارت‌‌‌ها امری ضروری است.87‌درصد از شرکت‌ها بر این باورند که تحول دیجیتال یک فرصت رقابتی است. به رغم مزایای غیرقابل انکاری که فرآیند دیجیتالی شدن به همراه می‌‌‌آورد، بسیاری از سازمان‌ها در برابر این تحول و استفاده از ابزارها و فناوری‌‌‌های دیجیتال مقاومت می‌کنند. این مقاومت می‌تواند به دلیل کمبود بودجه و منابع، ترس از دست دادن شرایط موجود یا وجود شک و تردید نسبت به اینکه این فرآیند نیازمند سرمایه‌گذاری هنگفتی است باشد. اما باید بر موانع موجود در مسیر دیجیتالی شدن غلبه کرد تا موفقیت مستمر سازمانی حاصل شود. 30‌درصد از بازاریابان ادعا می‌کنند که نبود آموزش مهارت‌‌‌های جدید مانع اصلی موفقیت است. پاسخ بسیار ساده است.
سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت روی ارتقای مهارت‌‌‌های دیجیتالی منجر به سودآوری بلندمدت خواهد شد؛ سازمان و کارکنان را توانمند خواهد کرد، مزیت‌‌‌های رقابتی را حفظ کرده و به سازمان اطمینان می‌دهد که از جریان موجود عقب نخواهد ماند. اگر همچنان به این موضوع که سازمان شما چگونه از مزایای استراتژیک و پایدار برنامه‌‌‌های آموزش این حوزه بهره‌‌‌مند خواهد شد اهمیت می‌دهید، مطالب زیر به شما کمک خواهند کرد:
1مهارت‌‌‌های دیجیتال می‌توانند در کارکنان ایجاد انگیزه کنند
در حال حاضر کمبود بی‌‌‌سابقه‌‌‌ای در مهارت‌‌‌های دیجیتالی در دنیا وجود دارد که همه صنایع را تحت‌تاثیر قرار داده و استخدام نیروی انسانی دارای این مهارت‌‌‌ها برای سازمان‌ها مشکل است. در این رقابت برای استخدام، کسب و کارهای کوچک‌تر متضرر خواهند شد و نمی‌توانند با حقوق و مزایایی که به این متخصصان توسط شرکت‌های بزرگ پیشنهاد می‌شود رقابت کنند. به گفته شرکت Adobe، سازمان‌هایی که برنامه‌‌‌ای برای بلوغ دیجیتالی خود دارند، هدفشان آموزش و توسعه مهارت‌‌‌های نیروی کار موجود است. آنها می‌‌‌دانند که آموزش، فرصت برای توسعه حرفه‌‌‌ای و شخصی، اغلب اولویت اصلی برای کارکنان است که بدون آن احساس عدم‌تحریک و سرخوردگی خواهند کرد. اگر سازمان‌ها کارکنان خود را به وسیله آموزش دیجیتال توانمند سازند، نه تنها از قابلیت‌‌‌ها و نگرش‌‌‌های جدید ایجاد شده بهره‌‌‌مند می‌‌‌شوند، بلکه می‌توانند از آموزش به عنوان ابزاری برای حفظ قدرت خود در بازار نیز بهره ببرند. بسیاری از شرکت‌ها ادعا می‌کنند که مزیت اصلی تحول دیجیتال، افزایش بهره‌‌‌وری کارکنان است.
2- مهارت‌‌‌های دیجیتالی می‌تواند به کسب درآمد بیشتر کمک کند
ابزارها و فناوری‌‌‌های دیجیتال همواره تاثیر عمیقی بر اقتصاد جهانی داشته‌‌‌اند. در سال 2016 برای اولین بار درآمد جهانی تبلیغات آنلاین از تبلیغات تلویزیونی پیشی گرفت و پیش‌بینی شد که تا سال 2020 کل درآمد تبلیغات دیجیتال به بیش از 260‌میلیارد دلار برسد.
بودجه‌‌‌های تبلیغات و بازاریابی دیجیتال به‌‌‌طور فزاینده‌‌‌ای در حال افزایش هستند و تعداد شرکت‌هایی که به مزایای کسب و کار دیجیتال اذعان دارند رو به افزایش است. بر اساس گزارش منتشر شده توسط Capgemini، شرکت‌هایی که در فضای آنلاین فعال‌‌‌تر هستند بین 9 تا 26‌درصد درآمد بیشتری داشته‌‌‌اند. مهارت‌‌‌های دیجیتالی مشتریان را قادر می‌‌‌سازند تا روابط خود با شرکت را با تعامل کمتر یا شاید بدون حضور نیروی انسانی واسطه مدیریت کنند و سازمان نیز می‌تواند تعداد مشتریان بیشتری را جذب کرده و رهبری خود در بازار مربوطه را تثبیت کنند.
3- مهارت‌‌‌های دیجیتالی می‌توانند صرفه‌‌‌جویی قابل‌توجهی در هزینه ایجاد کنند
همه ما این جمله را شنیده‌‌‌ایم که «پول خرج کن تا پول دربیاوری.» اما در مورد خرج کردن پول برای پس‌‌‌انداز پول چطور؟ با مجموعه کاملی از مهارت‌‌‌های دیجیتالی، سازمان می‌تواند به هردو دست یابد.
انجمن آموزش و توسعه آمریکا (ASTD)، اطلاعات آموزشی بیش از 2500 شرکت را جمع‌‌‌آوری کرد و دریافت که سازمان‌هایی که آموزش‌‌‌های جامع را به مخاطبان خود ارائه می‌دهند 218‌درصد درآمد بیشتری به ازای هر کارمند نسبت به دیگر شرکت‌ها دارند. این به آن معناست که تنها ایجاد انگیزه در کارکنان از طریق افزایش مهارت‌‌‌ها می‌تواند مقدار قابل‌توجهی آورده مالی برای سازمان داشته باشد.
علاوه بر آورده مالی مستقیم، کاهش روزهای کاری از دست‌‌‌رفته و افزایش بهره‌‌‌وری نیز به افزایش درآمد کمک می‌کند.
اصول اصلی بازاریابی دیجیتال مبتنی‌بر کارآیی و مقرون به‌صرفه بودن است:  
هدف‌‌‌گذاری دقیق تبلیغات می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌‌‌های سرنخ‌‌‌های تجاری شود.  تعاملات آنلاین و سریع با مخاطبان هدف می‌تواند فرصت‌‌‌های مذاکره بیشتری را ایجاد کند.
داده‌‌‌های فراوان از ابزارهای تجزیه و تحلیل بینش ارزشمندی را برای سازمان ایجاد می‌کند که به اصلاح استراتژی‌‌‌های موجود کمک می‌کند.
با این صرفه‌‌‌جویی می‌توان مجدد در ارتقای ابزارهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد.
4- مهارت‌‌‌های دیجیتال می‌تواند به سازمان در ایجاد یک مزیت  رقابتی کمک کند
مجموعه مهارت‌‌‌های دیجیتال دیگر برای سازمان‌ها یک ابزار لوکس محسوب نمی‌شود بلکه عنصری اساسی برای پیاده‌سازی مدل‌‌‌های تجاری رقابتی است.طبق تحقیقات موسسه  McKinsey  امروزه 90‌درصد از نقش‌‌‌های حوزه بازاریابی نیازمند مهارت‌‌‌های دیجیتال است. تخصص‌‌‌های دیجیتال در مقایسه با تکنیک‌‌‌های سنتی هدفمندتر، کارآمدتر و قابل اندازه‌‌‌گیری هستند. دیجیتال یک ابزار مبتنی بر داده برای موفقیت است که فرآیندها را ساده‌‌‌تر کرده و سبب گسترش قابلیت‌‌‌ها می‌شود. رسانه‌‌‌های حوزه آنلاین بستری برای ارائه خدمات سریع و دقیق به مشتریان ارائه می‌کند و سبب توسعه بازارهای یک شرکت می‌شود. واحد توسعه دانش گروه رسانه‌‌‌ای «دنیای‌اقتصاد» نیز در سال‌های اخیر اقدام به برگزاری دوره‌‌‌های مدیریت پروژه کرده است. همچنین این واحد در راستای ارتقای کیفیت، هدفمندی و بازدهی برنامه‌‌‌های آموزشی، خدماتی تحت عنوان «آموزشیار سازمانی» فراهم کرده است. با استفاده از این خدمات می‌توانید دوره‌‌‌های آموزشی با محتوای اختصاصی و شخصی‌‌‌سازی شده متناسب با سازمان خود را به صورت آنلاین یا حضوری دریافت کنید. علاوه بر این دوره‌‌‌های آموزشی تخصصی در حوزه‌‌‌های گوناگون دیگر نیز برگزار می‌کند که ثبت‌‌‌نام انفرادی افراد سازمان در آنها امکان‌‌‌پذیر است.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تماس‌‌‌های 42710178 و 42710189 در ارتباط باشید یا به وب‌سایت  http: / / lms.den.ir مراجعه کنید. برای دسترسی به مطالب بیشتر در این حوزه نیز می‌توانید با واحد توسعه دانش «دنیای‌اقتصاد» گروه رسانه‌‌‌ای «دنیای‌اقتصاد» در ارتباط باشید.


 
اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی