ضرورت پیوند علم و داده

انتشار: 1400-11-13 13:37:13
دسته‌بندی: مقالات آموزشی
برترین شرکت‌های تحقیقات بازار و تجزیه و تحلیل داده‌ها در سال 2020
مترجم: محمود نوري‌شمس‌آباد منبع: ama.org : امروز با ورود به عصر دیجیتال و هوش مصنوعی سازوکارهای دنیای کسب و کار شکل جدیدی گرفته است و ابزارهای تحلیلی گذشته دیگر جوابگوی نیازها نخواهد بود. کسب و کارها برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان به معیارهای نظرسنجی معتبر با داده‌های اجتماعی و ادغام آن با داده‌های رفتاری نیازمندند تا بینش‌‌های عملی برای بهینه‌‌سازی عملکرد برند یا کمپین ارائه دهند. آنها باید برای پرسش‌‌های کلیدی کسب‌‌وکار درباره مصرف‌‌کنندگان، بازارها و رسانه‌ها در حال حاضر و در آینده به کمک شرکت‌های برتر تحقیقاتی پاسخ‌‌هایی را ارائه دهند.

شرکت‌های برتر تحقیقاتی در آمریکا در سال 2020، توانسته‌اند در مجموع در سال 2019 به درآمدی در حدود 30هزار میلیارد دلار برسند. برای آشنایی بیشتر با این شرکت‌های موفق به مختصری از اطلاعات، زمینه فعالیت و روند اقدامات 10 شرکت برتر در رده‌بندی سالانه انجمن بازاریابی آمریکا اشاره می‌کنیم.
1.  Nielsen
این شرکت که اکنون در سراسر جهان و بیش از 55 کشور فعالیت می‌کند، در سال 1923 تاسیس شده‌ است. Nielsen توانسته است با 10300 نفر کارمند (فقط در آمریکا) در سال 2019 با رشدی 6/ 1 درصدی نسبت به سال قبل به درآمدی حدود 6500 میلیون دلار دست یابد.
این شرکت یک رهبر جهانی در بینش مخاطبان، داده‌ها و تجزیه و تحلیل است که آینده رسانه‌ها را شکل می‌دهد. با اندازه‌‌گیری رفتار در همه کانال‌‌ها و پلتفرم‌‌ها برای کشف آنچه مخاطبان دوست دارند، مشتریان خود را با هوش قابل اعتمادی که در عمل به‌کار می‌گیرد، توانمند می‌سازد. یک شرکت قابل اعتماد نزد مصرف‌کنندگان و بازارهای سراسر جهان که به دو واحد تجاری تقسیم می‌شود:
 Media Nielsen Global معیارهای بی‌‌طرفانه و قابل اعتمادی را برای مشتریان رسانه‌‌ای و تبلیغاتی ارائه می‌کند که درک مشترکی از صنعت مورد نیاز برای عملکرد بازارها ایجاد می‌کند و مشتریان خود را قادر می‌‌سازد تا در بازار تبلیغات جهانی 600 میلیارد دلاری رشد کرده و موفق شوند.
Nielsen Global Connectکه اطلاعات دقیق و قابل اجرا و تصویر کاملی از بازار پیچیده و در حال تغییری که برندها برای نوآوری و رشد کسب و کار خود به آن نیاز دارند، به تولیدکنندگان و خرده‌فروشان کالاهای بسته‌بندی شده مصرفی ارائه می‌دهد. داده‌ها و بینش‌‌های کسب‌‌وکار، همراه با پلتفرم تحلیلی و اندازه‌‌گیری باز و بومی را فراهم می‌کند که رصد بازارها را در دنیای به سرعت در حال توسعه کسب و کار ممکن می‌‌سازد.
2. IQVIA
این شرکت که اکنون در سراسر جهان و بیش از 100 کشور فعالیت می‌کند و در سال 2016 تاسیس شده، توانسته است با 6هزارنفر کارمند (فقط در آمریکا) در سال 2019 با رشدی 6/ 8 درصدی نسبت به سال قبل به درآمدی در حدود 4386 میلیون دلار دست یابد.
یک ارائه‌دهنده جهانی اطلاعات، راه‌حل‌های فناوری نوآورانه و خدمات تحقیقاتی قراردادی است که بر کمک به مشتریان مراقبت‌های بهداشتی در یافتن راه‌حل‌های بهتر برای بیماران متمرکز است.
این شرکت که از طریق ادغام Quintiles و IMS Health در سال 2016 شکل گرفت، علم داده‌های انسانی را به کار می‌گیرد تا شرکت‌ها را قادر سازد از طریق تسریع در نوآوری و بهبود در نتایج مراقبت‌های بهداشتی، رویکردهای جدیدی را برای توسعه بالینی و تجاری‌سازی ایجاد کنند.
IQVIA دارای سه بخش عملیاتی است: راه‌حل‌های فناوری و تجزیه و تحلیل، راه‌حل‌های تحقیق و توسعه و فروش قراردادی و راه‌حل‌های پزشکی و دارای یکی از بزرگ‌ترین و جامع‌ترین مجموعه اطلاعات مراقبت‌های بهداشتی در جهان که شامل بیش از 800میلیون پرونده جامع از بیماران است.
مجموعه اطلاعات رو به رشد آن حاوی بیش از 35 پتابایت داده اختصاصی است که از بیش از 150هزار تامین‌‌کننده داده منبع داده شده و بیش از یک میلیون خوراک داده را در سراسر جهان پوشش می‌دهد.
بر اساس این داده‌ها، IQVIA اطلاعات و بینش‌‌هایی را درباره بیش از 85 درصد از دارو‌‌های جهان ارائه می‌کند و به مشتریان خود کمک می‌کند تا سازمان‌های خود را کارآمدتر اداره کنند و تصمیمات بهتری برای بهبود عملکرد بالینی، تجاری و مالی خود بگیرند.
3. Gartner Research
این شرکت که در سال 1972 تاسیس شده، توانسته است با 4500 نفر کارمند (فقط در آمریکا) در سال 2019 با رشدی 7/ 4 درصدی نسبت به سال قبل به درآمدی حدود 3275 میلیون دلار دست یابد. از طریق خدمات اشتراکی که شامل دسترسی براساس تقاضا به محتوای تحقیقاتی منتشر شده، داده‌ها و معیارها و دسترسی مستقیم به شبکه‌‌ای متشکل از 2300 کارشناس تحقیقاتی در سراسر جهان است، توصیه‌های مستقل و عینی را به مدیران شرکت ارائه می‌کند.
این شرکت روش‌های تحقیقاتی اختصاصی خود را با روابط صنعتی و آکادمیک گسترده ترکیب می‌کند.
دستور کار تحقیقاتی گارتنر با توجه به نیازهای مشتریان، با تمرکز بر مسائل حیاتی، فرصت‌ها و چالش‌هایی که هر روز با آن مواجه هستند، تعریف می‌شود. محتوای تحقیقاتی اختصاصی آن که در قالب گزارش‌ها، جلسات توجیهی، به‌‌روزرسانی‌‌ها و ابزارهای مرتبط ارائه می‌شود، مستقیما از طریق وب‌‌سایت یا پرتال‌‌ها به دسکتاپ مشتری تحویل داده می‌شود.
4. Kantar
این شرکت که اکنون در بیش از 90 بازار جهانی و محلی فعالیت می‌کند، در سال 1993 تاسیس شده است.
Kantar توانسته است با 3585 نفر کارمند (فقط در آمریکا) در سال 2019 با رشدی 7/ 2درصدی نسبت به سال قبل به درآمدی در حدود 3850 میلیون دلار دست یابد.
یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های داده، بینش و مشاوره در جهان است که برخی از تحقیقات، داده‌ها و تخصص‌های بینش پیشرو در جهان را گرد هم می‌آورد. پیشنهاد Kantar گستره تکنیک‌‌ها و فناوری‌‌ها، از خرید و داده‌های رسانه‌‌ای گرفته تا پیش‌‌بینی روندهای بلندمدت را پوشش می‌دهد.از علوم اعصاب گرفته تا نظرسنجی از مطالعات کمی در مقیاس بزرگ تا تحقیقات کیفی، شامل قوم‌نگاری و نشانه‌شناسی. ادغام داده‌های بزرگ، هوش مصنوعی و قابلیت‌های تحلیلی از سراسر شرکت در یک منبع که بینش‌های عمیق‌تری را برای تقویت رشد باز می‌کند.Kantar که داده‌های خود را به‌صورت دیجیتالی جمع‌آوری می‌کند از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی استفاده می‌کند تا پیشنهادهای موجود را برای ارائه خدمات جدیدی که چند سال پیش نمی‌توانستیم تصورش کنیم سریع‌‌تر و ارزان‌‌تر کند.
5. (Information Resources, Inc. (IRI  
این شرکت که در سال 1979 تاسیس شده، توانسته است با 3639 نفر کارمند (فقط در آمریکا) در سال 2019 با رشدی 9/ 1 درصدی نسبت به سال قبل به درآمدی در حدود 1325میلیون دلار دست یابد.
IRI ارائه‌‌دهنده پیشرو داده‌های بزرگ، تحلیل‌‌های پیش‌‌بینی‌‌کننده و بینش‌‌های آینده‌‌نگر است که به کالاهای بسته‌‌بندی شده مصرف‌‌کننده، سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی بدون نسخه، خرده‌‌فروشان، خدمات مالی و شرکت‌‌های رسانه‌‌ای کمک می‌کند تا کسب‌‌وکار خود را توسعه دهند.
IRI با بزرگ‌ترین مخزن داده‌های خرید، رسانه، اجتماعی، علت و وفاداری، که همگی بر روی یک پلتفرم مبتنی بر فناوری ابری مبتنی بر تقاضا ادغام شده‌‌اند، انقلاب شخصی‌‌سازی را تقویت می‌کند و به راهنمایی بیش از 5 هزار مشتری خود در سراسر جهان کمک می‌کند.  
این شرکت تلاش فراوانی برای مرتبط ماندن بی‌‌وقفه، تصاحب سهم بازار، ارتباط با مصرف‌‌کنندگان، همکاری با مولفه‌های کلیدی و ارائه رشد پیشرو در بازار دارد.
6. Ipsos
این شرکت که در سال 1975 تاسیس شده، توانسته است با 2025 نفر کارمند (فقط در آمریکا) در سال 2019 با رشدی 2/ 16 درصدی نسبت به سال قبل به درآمدی حدود 2367 میلیون دلار دست یابد. Ipsos، از طریق شرکت‌های تابعه خود، در جمع‌آوری، پردازش و ارائه داده‌های نظرسنجی برای بازار‌ها، شرکت‌ها و موسسات عمدتا در اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آمریکا و آسیا اقیانوسیه مشارکت دارد. به مشتریان کمک می‌کند تا روابط بلندمدت با مشتریان ایجاد کنند، مخاطبان و درک آنها از رسانه‌های مختلف را مطالعه می‌کند و روند افکار عمومی را اندازه‌گیری می‌کند.
Ipsos خدمات تحقیقاتی تبلیغاتی از جمله خدمات ردیابی تبلیغات و ارزیابی ارزش ویژه برند را ارائه می‌دهد که به تبلیغ‌کنندگان در توسعه، ارزیابی و بهبود تلاش‌های تبلیغاتی آنها کمک می‌کند.
همچنین خدمات تحقیقات بازاریابی را ارائه می‌کند که به مشتریان کمک می‌کند فرصت‌‌های تجاری و پلتفرم‌‌های نوآوری را شناسایی کنند، استراتژی‌‌ها را در محل فروش توسعه دهند، دیدگاه‌ها و ایده‌ها را ایجاد کنند، ترکیب آنها را توسعه  داده و بهینه‌‌سازی کنند و حجم فروش را مدل‌‌سازی و پیش‌‌بینی کنند و همچنین محصولات نوآورانه سفارشی را ارائه می‌دهند.
 Ipsos این چشم‌انداز را برای بیش از 5هزارمشتری از طریق حضور در 90 بازار در سطح جهانی و محلی فعال می‌کند.
Ipsos کل زنجیره تولید و تجزیه و تحلیل اطلاعات، از جمع‌آوری داده‌های خام تا پردازش اطلاعات را پوشش می‌دهد.
7. Westat
این شرکت که در سال 1963تاسیس شده، توانسته است با 1900نفر کارمند (فقط در آمریکا) در سال 2019 با رشدی 5/ 3درصدی نسبت به سال قبل به درآمدی در حدود 597میلیون دلار دست یابد. یک شرکت تحقیقاتی و خدمات حرفه‌ای 100درصد متعلق به کارمندان است که از طریق طراحی نظرسنجی‌های گسترده و قابلیت‌‌های عملیاتی در پشتیبانی از جمع‌آوری داده‌های مدرن از خانواده‌ها، موسسات، مشاغل و افراد ارائه می‌کند. حوزه‌های تمرکز و قابلیت‌های شرکت عبارتند از:
 تجزیه و تحلیل آماری و تحقیقات روش‌شناختی در طراحی نظرسنجی، آزمایش، علم داده و تجزیه و تحلیل، کنترل افشای آماری و تحقیقات کیفی.
  ارزیابی برنامه، فرآیند و نتیجه با استفاده از روش‌های متنوع از طراحی تا اجرا برای هدایت هر برنامه به سمت موفقیت.
  تحقیقات بهداشتی، از جمله سلامت رفتاری و روانی، مطالعات بالینی و آزمایش‌‌های بالینی، سلامت عمومی و بین‌المللی، ارائه مراقبت‌های بهداشتی، ایمنی بیمار و کمپین‌‌های ارتباطی سلامت.
  تحقیقات سیاست اجتماعی و کمک‌های فنی برای اجرای سیستم‌های ارزیابی نوآورانه، بهبود کیفیت و ارائه خدمات.
  برنامه‌های آموزشی برای حمایت از معلمان، انجام ارزیابی‌ها و ارائه کمک‌های فنی.
  مطالعات حمل و نقل رفتارهای سفر، ایمنی و عوامل انسانی با استفاده از فناوری‌‌های پیشرفته، مطالعات مشاهده‌‌ای میدانی و بررسی‌‌های آنلاین و مبتنی بر دستگاه تلفن همراه.
Westat برای حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی خود، رویکردهای متناسب با مشتریان و همچنین سرمایه‌گذاری در بسیاری از فناوری‌ها و محصولات فناوری اطلاعات عمومی و تخصصی را طراحی می‌کند.
Westat همچنین مجوز، آموزش و پشتیبانی را برای Blaise، یک سیستم نرم‌‌افزاری بزرگ جمع‌آوری داده‌ها که توسط Statistics هلند تولید شده و در سطح بین‌المللی استفاده می‌شود، ارائه می‌کند.
8. The NPD Group
این شرکت که در سال 1966 تاسیس شده، توانسته است با 1185نفر کارمند (فقط در آمریکا) در سال 2019 با رشدی 6/ 8 درصدی نسبت به سال قبل به درآمدی حدود 444 میلیون دلار دست یابد. به برندهای پیشرو جهان کمک می‌کند تا به رشد مبتنی بر داده دست یابند. این شرکت با تخصص عمیق در بیش از 20 صنعت و با رهبری فکری بسیاری از برندهای پیشرو جهان به مشتریان خود در اندازه‌گیری بازارها، پیش‌بینی روندها و بهبود عملکرد کمک می‌کند. خدمات سندیکایی NPD شامل ردیابی خرده‌فروشی، ردیابی توزیع‌کننده و ردیابی مصرف‌کننده است.
NPD هر هفته داده‌های فعال در سطح فروشگاه را از بیش از 600 هزار نقطه فروش در سراسر جهان، به علاوه تجارت الکترونیک و پلتفرم‌های تلفن همراه را برای مشاهده مکان‌‌های جغرافیایی یا گروه‌های فروشگاه سفارشی و اطلاعات سطح حساب جمع‌آوری می‌کند تا آنها را به خرده‌‌فروشان درخواست‌کننده ارائه دهد. تجزیه و تحلیل‌های تجویزی شرکت شامل پیش‌بینی بازار، پیش‌بینی محصول جدید، ارزیابی قیمت و ارتقا و تقسیم‌بندی است. مشاوران ارشد صنعت برای جلسات استراتژی در دسترس هستند تا برنامه‌ریزی بلندمدت را هدایت کنند یا نیازهای خاص را برطرف کنند.
9. comScore
این شرکت که در سال 1999 تاسیس شده، توانسته است با 870 نفر کارمند (فقط در آمریکا) در سال 2019 و با کاهش 5/ 6 درصدی نسبت به سال قبل به درآمدی حدود 389میلیون دلار دست یابد.
یک شرکت اطلاعاتی و تحلیلی جهانی است که تبلیغات، محتوا و مخاطبان مصرف‌کننده هر کدام را در پلتفرم‌های رسانه‌ای اندازه‌گیری می‌کند.ComScore محصولات خود را با استفاده از یک پلتفرم داده جهانی ایجاد می‌کند که اطلاعات پلتفرم‌های دیجیتال (تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و رایانه‌ها)، صفحه‌های تلویزیون و فیلم را با اطلاعات جمعیتی و سایر اطلاعات توصیفی ترکیب می‌کند ComScore. علم داده انحصاری را توسعه داده است که اندازه‌گیری مخاطبان در سطح شخصی و خانگی را امکان‌پذیر  و مشاهده تکراری را در دستگاه‌ها و در طول زمان حذف می‌کند.
این ترکیب داده‌ها و روش‌ها، استاندارد مشترکی را برای خریداران و فروشندگان برای انجام معاملات تبلیغاتی ممکن می‌‌سازد. این موضوع به شرکت‌‌ها در سراسر اکوسیستم رسانه‌‌ای کمک می‌کند تا مخاطبان خود را بهتر درک کرده و کسب درآمد کنند و برنامه‌ها و محصولات بازاریابی را توسعه دهند تا کارآمدتر و موثرتر به آن مخاطبان دسترسی پیدا کنند. توانایی ComScore برای یکسان‌سازی داده‌های رفتاری و سایر داده‌های توصیفی، آن را قادر می‌سازد تا رتبه‌بندی مخاطبان، تایید تبلیغات و بخش‌های دقیق مصرف‌کننده را ارائه دهد که صدها میلیون مصرف‌کننده را توصیف می‌کند.
10. GfK
این شرکت که در سال 1934 تاسیس شده، توانسته است با 860 نفر کارمند (فقط در آمریکا) در سال 2019 و با رشدی 2/ 3درصدی نسبت به سال قبل به درآمدی در حدود 1600 میلیون دلار دست یابد.
GfK داده‌ها و علم را به هم متصل می‌کند. راه‌‌حل‌‌های تحقیقاتی نوآورانه پاسخ‌‌هایی را برای پرسش‌‌های کلیدی کسب‌‌وکار درباره مصرف‌‌کنندگان، بازارها، مارک‌‌ها و رسانه‌ها در حال حاضر و در آینده ارائه می‌دهند.
GfK به عنوان یک شریک تحقیقاتی و تحلیلی، به مشتریان خود در سراسر جهان وعده «رشد از دانش»  را می‌دهد. تمرکزGfK بر صنایعی شامل خودرو، کالاهای مصرفی، مد و سبک زندگی، رسانه و سرگرمی، خرده‌فروشی، فناوری و مسافرت و ‌میهمان‌نوازی است که به محققان بازار خود درک کاملی از مسائل تجاری و سوالات مربوط به نگرانی‌های آنها ارائه می‌دهد.
 
این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند

 
اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی