فیلم کامل چشم انداز اقتصاد ایران 1403

فیلم کامل چشم انداز اقتصاد ایران 1403

چشم انداز اقتصاد ایران 1403
طی چند سال اخیر، بازارهای سرمایه‌گذاری در ایران دستخوش تحولات قابل‌توجهی بوده است و سهم اثرگذاری تحولات اقتصادی جهانی و منطقه‌ای بر رکود اقتصادی و بروز مشکلات در بنگاه‏های تولیدی، نرخ تورم، بازار ارز و ... کاملا مشهود است. از آنجا که در کشورمان دولت سهم عمده‏ ای در اقتصاد داراست، کلید گشایش اقتصادی در وهله اول در دست دولت و پس از آن بنگاه‏های خصوصی است. پس توجه ویژه به اقتصاد کلان برای هر بنگاه اقتصادی ضروری است. با این حال و به رغم وجود تقاضا برای اطلاع از کم و کیف این بازارها، تحلیل‌های قابل اتکایی مشاهده نمی‌شود. بی ‏شک وجود تحلیل‏های شفاف و دقیق و پیش‏بینی‏ های صحیح به تبیین نقشه راه برای هر کسب‌وکاری چه در ابعاد کوچک و چه در سطح کلان بسیار کمک‌کننده است.

این در حالی است که تشخیص روندهای حرکتی بازارها، شناسایی حباب‌ها، ورود و خروج به موقع بازارها و در یک کلام استفاده بهینه از فرصت‌های سرمایه‌گذاری، ضرورتي انكارناپذير برای فعالان اقتصادی است.

دنیای اقتصاد همچون سال‏های گذشته بر آن شده است جهت افزایش دانش و کمک به تصمیم‏ گیری صحیح‌تر مخاطبان خود همایش چشم ‏انداز اقتصاد ایران را با حضور کارشناسان، تحلیلگران و تصمیم ‏سازان کشور برگزار نماید. امید است بتوان با ارایه‌ی تحلیل دقیق و ارایه راهکار برای حل چالش‏های ماندگار در اقتصاد کشور و ارایه پیش‏بینی‏ هایی از اقتصاد کلان کشور، همچنین چهار بازار اصلی مسکن، طلا، بورس و ارز در سال 1403 امکان ترسیم مسیر صحیح تصمیم‏ گیری را برای مخاطبان حوزه اقتصادی فراهم کرد.

با سپاس 
مدیریت آکادمی دنیای اقتصاد